איך לצלוח אירוע משפחתי כאשר יש לכם לקות בשמיעה

HearingLikeMe.com
שיתוף המאמר:

נסו לגלות מי מבין המוזמנים אינו יודע על לקות השמיעה שלכם. הקפידו ליצור קשר עם האנשים האלה במשך האירוע. ספרו להם על לקות השמיעה שלכם ועל כך שחשוב לכם לשמוע את מה שיש להם לומר. בקשו מהם להסב את תשומת ליבכם אליהם כאשר הם רוצים לתקשר אתכם. אתם יכולים גם לחזור על ה”נאום” בו כולנו משתמשים: “הסתכלו עליי, דברו לאט וסלחו לי אם אני מבקש מכם לחזור על מה שאמרתם.” צחקו על כך. הם יעריכו את הכנות שלכם.

השאירו את הציפיות, הפחדים והדאגות מחוץ לדלת

אתם בארוחה המשפחתית. כל המשפחה כבר התכנסה ואין דבר שאתם רוצים יותר מלקחת חלק בהתרחשות. אתם כבר יודעים שהאירוע לא יעבור בצורה מושלמת ושאתם עלולים לפספס הרבה מהעדכונים ומן השיחה, יחד עם זאת, תמיד תוכלו לקבל ולהשלים מידע דרך אלו שאיתם אתם שומרים על קשר. מיילים, טקסטים וטלפונים ניידים מעניקים לכם מגוון דרכים נוחות ונגישות כדי לתקשר.

חירשות חד-צדדית או דו-צדדית?

מיקום, מיקום, מיקום. שבו במרכז השולחן והרעש והשתדלו ככל יכולתכם לשמוע את הנאמר. או שבו במיקום שיאפשר לכם זווית ראיה טובה על כולם. אם תוכלו, שבו ליד בני משפחה שיודעים איך לתקשר אתכם ואין להם דרישות בלתי הגיוניות מהשמיעה שלכם, על מנת שתוכלו ליהנות ממעגל שיחה משלכם.

השתמשו במכשירים ובאביזרי העזר שלכם לצורך הבנת דיבור טובה יותר ברעש

תוכלו לנסות מספר דברים כדי לשפר את הבנת הדיבור ברעש. השתמשו בתכונת הנחתת הרעשים במכשירי השמיעה שלכם. הניחו מיקרופון אלחוטי במרכז השולחן או במיקום מתאים אחר על השולחן או בחדר, שיאפשר לכם להבין טוב יותר חלק גדול יותר מן השיחות. השתמשו באפליקציה בטלפון הנייד הממירה דיבור לטקסט. התעייפתם? עשו הפסקה, ידוע שעייפות מהאזנה היא אמיתית וקיימת. תמיד תוכלו לפרוש הצידה אם האירוע הופך להיות אינטנסיבי מידי עבורכם.
אנו ממליצים לכם להכיר את מערכות Roger מבית פונאק. מערכות אלו מציעות את הפתרון הטוב ביותר לשמיעה והבנת דיבור בסביבות מאתגרות ורועשות. למידע עליהן לחצו כאן

עיזרו לקרובי משפחה עם לקות בשמיעה ליהנות מהאירוע

ספרו להם שאתם יודעים שיש להם לקות בשמיעה, ואם הם זקוקים לעזרה הציעו להם עזרה לתקשרת עם האחרים. אתם יכולים להיות המתורגמנים שלהם – לעמוד או לשבת לידם ולעזור להם להבין את הנאמר בשיחה. הקדישו זמן לשוחח איתם ולתווך להם את האירוע כדי לעזור להם להרגיש שהם חלק מהאירוע.

 

המאמר לקוח מתוך האתר: HearingLikeMe.com של חברת פונאק