בדיקת שמיעה REM

שטיינר מכשירי שמיעה

שיתוף המאמר:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

בדיקת שמיעה REM

 

מה זה REM?

REM זה ראשי תיבות של Real Ear Measurements. הכוונה היא למגוון מדידות אובייקטיביות של אפיונים אקוסטיים של מכשיר שמיעה בתוך אוזן הלקוח המתבצעות במסגרת הליך התאמת מכשירי השמיעה. מטרת בדיקות אלו היא לסייע לקלינאי התקשורת לכוון את מכשירי השמיעה של הלקוח באופן אופטימאלי.המדידות מבוצעות באמצעות החדרת צינורית גמישה לתוך תעלת השמע ביחד עם מכשיר השמיעה, כפי שניתן לראות בתמונה שלהלן. קצה אחד של הצינורית ממוקם בחלל שבין עור התוף למכשיר השמיעה והקצה השני מחובר למיקרופון הנמצא מחוץ לאוזן. מערכת ה-REM נותנת גירויים של דיבור אמיתי בעוצמות שונות הנקלטים ע”י מכשיר השמיעה ומודדת באמצעות המיקרופון והצינורית המחוברת אליו את הפלט המתקבל בתוך האוזן של הנבדק בעקבות ההגברה.

תוצאות המדידה מאפשרות לקלינאי להעריך מחד, האם מידת ההגברה של המכשיר נוחה ולא חזקה מידי ומאידך, מספיקה על מנת לשמוע את כל צלילי הדיבור.

 

למי מיועדות בדיקות REM?

בדיקות ה-REM מיועדות בראש וראשונה לסייע בהתאמות לתינוקות וילדים צעירים ולמעשה הינן חיוניות עבור אוכלוסיה זו משתי סיבות:

  1. אינן מצריכות שיתוף פעולה מצד הנבדק – תינוקות וילדים קטנים אינם יכולים לספק משוב על טיב השמיעה שלהם עם המכשירים. בהתאמות למבוגרים, לעומת זאת, למשוב האישי משקל חשוב מאוד בכיוון המכשירים. אצל מבוגרים יסייעו בדיקות ה-REM לכיוון טוב יותר של המכשיר במקרה שהמשוב האישי אינו מספק.
  2. מאפשרות לקחת בחשבון את גודל ומבנה האוזן בהליך התאמת המכשירים מאחר ונעשות בתוך אוזן הנבדק – עם העלייה בגיל הילד, האוזן גדלה ומכתיבה הגברה שונה של מכשירי השמיעה גם אם לא חל שינוי בליקוי השמיעה עצמו. בקרה בעזרת REM לאורך זמן לוקחת בחשבון את השינויים החלים באוזן ומאפשרת לדייק יותר בהתאמת המכשיר. בקרב מבוגרים לרב לא חלים שינויים במבנה האוזן, אך מדידת האפיונים האקוסטיים של המכשיר בתוך האוזן לוקחת בחשבון את השפעת המבנה האישי של אוזן הנבדק ומספקת לקלינאי התקשורת מידע העשוי לשפר את התאמת המכשיר.

 

בדיקות REM בשטיינר באמצעות מכשור חדיש!

בדיקות REM מתקיימות בחברת שטיינר מזה שנים רבות באמצעות מכשיר הנקרא Audioscan, שהובא לישראל לראשונה ע”י חברת שטיינר לפני כ-10 שנים. החל ממרץ 2012 מתקיימות בדיקות ה-REM בסניף הראשי שלה בחיפה באמצעות מכשור חדיש – Verifit ובהמשך יורחבו הבדיקות באמצעותו גם לסניפים נוספים.

החברה הציבה כיעד להפוך את השימוש ב-REM לחלק בלתי נפרד מפרוטוקול התאמת מכשירי שמיעה לתינוקות וילדים צעירים והן למבוגרים, במקרים שהדיווח האישי אינו מספק.

סגירת תפריט