היסטוריה

משפחה אחת גדולה

שטיינר מכשירי שמיעה בע"מ נוסדה בשנת 1949 בחיפה על ידי הרמינה ופרניו שטיינר, והינה כיום החברה הגדולה והותיקה ביותר המתמחה בתחום השמיעה בישראל. כבר מעל ל-68 שנה החברה משרתת עשרות אלפי לקוחות כבדי שמיעה דרך סניפי  החברה ובאמצעות כ-70 מכוני שמיעה עצמאיים מאילת בדרום ועד לקרית שמונה בצפון.

דור המייסדים

פרניו והרמינה שטיינר התחילו את החברה כניסיון לאחר ביקור אצל אחיו של פרניו, אימרה, בציריך ב-1949. באותה התקופה פרניו עסק ביבוא סחורות שונות מיוגוסלביה, לאחר שבמשך מספר חודשים עבד כפועל פשוט במפעל פניציה בלילות על מנת לדאוג לפרנסת המשפחה.

אימרה איבד את אשתו ובנו במלחמה, והשתקע בשוויץ. כאשר התגורר בציריך, התאהב אימרה בלואיזה, שבאותה תקופה עבדה כמזכירה של מנכ"ל MAICO באירופה. MAICO הייתה אז חברת מכשירי השמיעה המובילה בעולם. תחום זה זינק קדימה באופן משמעותי בשנות ה-40, תוך כדי ניצול טכנולוגיות שפותחו בזמן מלחמת העולם השנייה.

כל מסע מתחיל בצעד אחד קטן

אימרה ולואיזה התחתנו, ואימרה קיבל את נציגות MAICO בשוויץ. אימרה חשב שלתחום יהיה עתיד מזהיר גם בישראל. פרניו, כלכלן במקצועו, היה ספקני מאוד. ישראל הייתה שרויה בתקופת הצנע, והמצב הכלכלי בארץ היה קשה. אך הרמינה התעקשה. היא עבדה אז כתופרת, אבל תמיד נשאר לה קצת זמן פנוי, ולכן היא הציעה להתחיל את העסק בקטן. מספר חודשים מאוחר יותר הגיעו בדואר ים אודיומטר (מכשיר לבדיקת שמיעה) ושני מכשירי שמיעה ראשונים תוצרת חברת MAICO.

השנים הראשונות

שטיינר מכשירי שמיעה בע"מ הצליח מאוד בשנים הראשונות, ועד מהרה הצטרף פרניו לניהולה. לפני מלחמת העולם השנייה פרניו עבד כסמנכ"ל לשיווק ומכירות בחברת הדלק הבינלאומית SHELL, ועתה ניתנה לו ההזדמנות לנצל את כישוריו ואת נסיונו בבניית החברה החדשה במדינת ישראל הצעירה. החברה גדלה מהר ותפסה חלק גדל והולך מבית משפחת שטיינר ברחוב עבאס 10 בעיר חיפה. בתחילה פינה מחדר, ומאוחר יותר חדר שלם, ועוד חדר ועוד חדר… בשנת 1967 עברו הרמינה ופרניו לגור בדירה חדשה ברח' עבאס 14, וחברת שטיינר "השתלטה" על כל הדירה. עד 18 למאי שנת 2017, למרות שהחברה היתה פזורה על פני כל הארץ עם סניפים מקרית שמונה ועד אילת – היא המשיכה להתנהל מאותה הכתובת ברחוב עבאס 10 בחיפה. ב-17 למאי 2017, השיקה החברה את המטה החדש שלה ברח' נתיב האור 1, בבנין פארק מדעי החיים הממוקם באזור מת"ם חיפה, והעתיקה את פעילות ההנהלה והמעבדות לכתובת זו. מכון השמיעה ממשיך לפעול כסדרו ברח' עבאס 10, חיפה.

מצויינות טכנולוגית

חברת שטיינר תמיד שמה דגש חזק על מצויינות בשרות. נדבך מרכזי התומך בגישה זו הוא המיקוד הבלתי מתפשר על כח אדם וציוד מתקדם בתחום האלקטרוניקה. המעבדות התפתחו מאוד ברבות השנים וכיום יושב כל טכנאי מול מחשב – עדכוני תוכנה מגיעים מהחברות בחו"ל באופן שוטף ואוטומטי, ומאפשרים לצוות הטכני של החברה לספק לקהל לקוחותינו את השרות הטוב והמקצועי ביותר בארץ. הצוות הטכני בשטיינר מונה כיום יותר מ-20 מהנדסים וטכנאים.

מעבדת הייצור הגדולה בארץ

מכשירי השמיעה המשווקים על ידי חברת שטיינר הם הנמכרים ביותר בישראל. מעבדת הייצור, שהיא הגדולה ביותר בארץ, מאויישת על ידי צוות מצויין המונה כיום שמונה טכנאיות אוטו פלסטיקה. הטכנאיות אחראיות על כל שלבי הייצור וההרכבה של מכשירי השמיעה התוך אוזניים, וכן על ייצור אוזניות למכשירים הממוקמים מאחורי האוזן. בנוסף מייצרת מעבדת האוטו פלסטיק אלפי אטמים נגד רעש ונגד מים כל שנה.

מצויינות באודיולוגיה

השאיפה למצויינות באודיולוגיה מהווה נדבך מרכזי בגישת חברת שטיינר ללקוחותיה. החברה ממשיכה לגייס את קלינאי התקשורת הטובים ביותר בארץ לעבודה בשורותיה, ומעניקה לקלינאיה אוטונומיה מוחלטת להשתמש אך ורק במניעים מקצועיים אובייקטיביים על מנת להתאים לכל לקוח את מכשירי השמיעה הטובים ביותר עבורו. צוות האודיולוגיה עובר השתלמויות מקצועיות תכופות בארץ ובחו"ל, והחברה מעודדת ותומכת בקלינאים לעסוק מחקר, לכתוב מאמרים, להרצות, ואף להמשיך בלימודיהם האקדמאיים לתואר שני ושלישי.

ללא פשרות…

בשטיינר, לא מתפשרים על איכות השמיעה – ולכן גם לא מתפשרים על איכות השירות! לכל אחד מחברי צוות שטיינר, בכל רחבי הארץ, ברור כי הלקוח בא לפני הכל. על מנת להבטיח את רמת השירות הגבוהה ביותר בשוק, הוסמכנו על ידי מכון התקנים הישראלי בתקני איכות ISO 9001 לניהול, וגם ISO 13485, (התקן נועד לארגונים שמפתחים, מייצרים, מתקינים, מפיצים או נותנים שירות לציוד רפואי, והוא כולל בתוכו את רוב דרישות ה-FDA האמריקאי. הכרה של מכון התקנים הישראלי בהתאמת מערכת ניהול איכות לדרישות ת"י ISO 13485 מעידה על כך שהארגון נוקט באמצעים הנדרשים בכדי לממש את מחויבותו לאיכות מוצריו.) המבטיח איכות מירבית במחקר, בפיתוח, ייצור, התקנה, הפצה ושרות לציוד רפואי. שטיינר היא החברה היחידה בישראל בתחום השמיעה שלה תקן מסוג ISO 13485!

תמיד לשרותכם!

אומרים שהצבא צועד על קיבתו – באופן דומה, ההצלחה של חברת שטיינר תלויה במידה רבה בעבודתן המסורה של צוות המזכירות. מייסדת החברה, הרמינה שטיינר, ניהלה את המשרד ואת צוות המזכירות במשך עשרות שנים. ב-1981 הצטרפה לצוות גב' שפרה סבו, ששירתה את קהל לקוחותינו ואת הסניפים בנאמנות רבה במשך 28 שנה עד לפרישתה ב-2009 בגיל 86! קשה להאמין, אבל עד לפני עשר שנים החברה כלל לא הייתה ממוחשבת!

פריסה ארצית

עד לתחילת שנות ה-60 פעלה חברת שטיינר אך ורק מכתובתה ברח' עבאס 10 בחיפה. שיתוף הפעולה הראשון היה עם האגודה לכבדי שמיעה בירושלים. דני שטיינר, נשיא החברה ומי שעמד בראשה מ-1981 ועד ל-2000, נסע על קטנועו לירושלים אחת לחודש במשך שנים על מנת להתאים שם מכשירי שמיעה ולהעניק שירות לתושבי העיר. בשנות ה-80 החלה לגדול באופן משמעותי רשת מכוני השמיעה העצמאיים, ומשנת 2004 החלה החברה להקים מכוני שמיעה בעצמה. כיום, בנוסף לרשת המונה כ-25 סניפים, מפעילה החברה כ-70 מכוני שמיעה עצמאיים בכל רחבי הארץ.

המיזוג עם סונובה – תאגיד שיקום השמיעה המוביל בעולם

במאי 2016, נרכשה חברת שטיינר מכשירי שמיעה בע"מ על ידי Sonova (סונובה), תאגיד העל הבינלאומי, המוביל בעולם בתחום שיקום השמיעה, והפכה ל"סונובה ישראל".

ב-18 למאי 2017, השיקה חברת סונובה ישראל את משרדיה החדשים בבנין פארק מדעי החיים, קומה 5 ברחוב נתיב האור 1 באזור מת"ם חיפה. הנהלת החברה והמעבדות אשר פעלו בבית ההיסטורי ברחוב עבאס 10 בחיפה, העתיקו את פעילותן לכתובת החדשה. מכון השמיעה ברח' עבאס 10 ממשיך לפעול כסדרו.

לסרטון המתעד את אירוע השקת המטה לחץ כאן

לכתבה על אירוע השקת המטה לחץ כאן

חברת סונובה ישראל (שטיינר מכשירי שמיעה לשעבר) הינה החברה המובילה בישראל בתחום שיקום השמיעה. למן היווסדה ב-1949 על ידי הרמינה ופרניו שטיינר ועד היום, החברה משווקת ומתאימה בהצלחה כל שנה אלפי מכשירי שמיעה ללקוחותיה בכל רחבי הארץ. מצעדה הראשון והאמיץ של הרמינה שטיינר ב-1949, גדל הצוות והחברה מונה כיום כ-160 עובדים.

 

68 שנה. 160 אנשי צוות. 99 סניפים וסוכנים. עשרות אלפי לקוחות מרוצים.

 

שטיינר – כי על איכות השמיעה לא מתפשרים!